2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Okozhatja gerinccsigolya-probléma, meszesedés, porckorongsérv, de közvetlenül általában egy rossz mozdulat vagy túlterhelés váltja ki.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Nőhet még. Üdv
Kisállatkórházi alkalmazott, majd tanfolyamok.
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv