2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
A veszettség vírusa meglehetősen sajátságos biológiával rendelkezik, a lappangási ideje is változó lehet. A kérdés inkább az, hogy harapott-e az említett macska és a harapás pillanatában lehetett-e vírus a nyálában? Amennyiben a harapás idejében fertőző volt az állat, akkor két héten belül mutatni fogja a betegség tipikus jeleit, vagy elpusztul. A veszettséggel kapcsolatos teendőket nagyon pontosan részletezi a törvény. A hatósági állatorvos és az ÁNTSZ feladatairól van szó.
Kedves Gazdi! Bizony egy obligát húsevő, ha áttér a növényi táplálékokra, akkor az igencsak probléma, ugyanis ehhez nincsenek megfelelő emésztőenzimei. Ettől felpuffad, gázosodik stb. Csak vissza kéne szoktatni a húsevésre, amire predesztinálódott a faj. Ha netántán ivartalaított, akkor a mellékvese túlműködésre is gondolni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.