2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
Kérdéseire leginkább egy vizsgálatot követően lehetne válaszolni. Sajnos látatlanul nem tudom mire vélni a "szösz"-t. Ez lehet korpásodás, kosz (favus), vagy más is. A karom visszahúzásának mértéke is kérdéses. Lehet, hogy csak túlnőttek a karmai. Idősebb állatoknál előfordulhat, hogy a karmait nem tudja teljesen visszahúzni. Mutassák meg az állatot állatorvosnak.
Ha már tud repülni, akkor zárt a tollazata, nem szükséges számára a fészek melege. Amennyiben az apja eteti, esetleg önállóan is elkezdi a magok felcsipegetését, hagyja a kalitban. Fentiek hiányában próbálkozhat mesterséges etetéssel.
A fészekalj általában 12-15 tojásból áll. A tojó az utolsó tojás lerakásakor ül a fészekre. Megbízható költők és nevelők, ezen folyamatok során nem jellemző komplikációk megjelenése.
Ideiglenesen megfelel, a felnőtt teknős 15-20 centis páncélhosszúságúra nőhet meg. A szárított hal nem rossz de lehet kapni fagyasztva is halat az jobb. Emellett vizicsigát, tücsköt, nyers marhahúst, lisztkukacot, salátát is adhat neki és kiegészítésképp jobb minőségő teknőstápokat. A lényeg hogy minél változatosabban etesse.
Ez valószínűleg azért van, mert beteg, feltehetőleg elkapott valami fertőzést. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!