2826. Májbetegség kutyáknál –okok és tünetek
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Az ötödik ok, amely a kutyák halálát okozza, a májbetegség. Szerencsére a halál megelőzhető azáltal, hogy tanulunk a betegségról és arról, hogyan előzhetjük meg.
Mivel a rüh egy bőrbetegség, a legtöbb gazda azt gondolná, hogy nem is igazán veszélyes. De a rühfertőzés rosszabbá is válhat és további, másodlagos fertőzések jelenhetnek meg.
A kutyatulajdonosok számára nem idegen fogalom a kutyák hasmenése, és nagyjából tudják, milyen formában jelentkezik. Viszont a hasmenés igazi okait, és különböző fajtáit igen kevesen ismerik.
A felfúvódás életveszélyes állapot, mely általában idősebb, 7 éves és annál idősebb kutyáknál jelenik meg. Bármilyen kutya felfúvódhat, de a fajtatiszta egyedek esetében sokkal gyakoribb, mint a keverék kutyáknál.
A fonalférgek olyan élősködök (paraziták), amelyek a kutyák vékonybelében élnek, és a bélben lévő testnedvekkel, illetve bélszövettel táplálkoznak. Érdemes erre figyelmet fordítani, mivel a férgek igen veszélyesek lehetnek a kutyákra nézve.
T. Gazdi! Sajnos a képek túl kicsik, így nem látom az elváltozást. Miután a kutyus korát sem és fajtáját sem írta, így a kórelőzmény alapján inkább idült gyulladásra van gyanúm. Abban az esetben, ha az elváltozott terület nagysága nő, vagy a kutyus sántít rá , fájlalja , akkor forduljanak állatorvosukhoz. Üdvözlettel:r.
Azzal kell kezdenem a válaszomat, hogy sajnos több olyan fontos információ hiányzik a leírásból, aminek ismerete nagyon kellene ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Leginkább azt kellene tudni, hogy nőstény vagy kan kutyáról van-e szó? Aztán a csomók, gumók állagának, tömöttségének, keménységének ismerete is fontos lenne. Szóval, azt tudom csak ajánlani, hogy jó lenne a kutyájukat olyan intézményben megmutatni, ahol valóban hozzáértő szakemberek dolgoznak, akik onkológiai esetek vizsgálatában is jártasak. Ha kell, érdemes ezért akár messzebbre is elutazni!
Ez a hím teknősöknél természetes, ha nagyon zavarja rakja külön vagy válassza le a medencét. Profi állatorvos meg tudja mondani hogy ez a szer alkalmas-e hüllőknek, de én inkább az előbbi megoldást ajánlom.
Üdvözlöm! Itt nyilván a kezelő állatorvosnak kell megállapítania (vérvizsgálat és bőrkaparék mikrobiológiai vizsgálata segítségével), hogy az adott állapot esetén mi veszélyesebb a macskára, és aszerint kezelni a cicát. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel
Ajánljuk figyelmébe akövetkező cikkeinket: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla! Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Mit tegyünk, ha kutya sétáltat minket?