2851. Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
A Délkelet Ázsiában élő ködfoltos párducot kihalás veszélyezteti, mivel gyönyörű, felhő alakú foltokkal díszített bundája igen keresett, és ennél fogva vadászott.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Nem is gondolnád, mennyire hasonlít a kiscicád viselkedése a vadmacskákéhoz. Az alábbi cikkben néhány ilyen példára derül fény.
1. A hörgés lehetséges oka lehet egy torokgyulladás miatt megszaporodott mennyiségű torokváladék.De ez persze csak feltételezés, a biztos kórisme miatt javaslom keresse fel állatorvosát. 2.Lehet. Akkor viszont a növény eltávolítása után ennek meg kell szűnnie.
Ez a szituáció, amikor nem tudok további okosságokat mondani, csak magamban hangosan gondolkozni! Egy lőtt sérülés esetén szerintem alapvető fontosságú, és mindenképpen szükséges a test (de legalább is a bemeneti kapu környékének) röntgen vizsgálata annak kiderítésére, hogy van-e bennemaradt golyó (sörét), ha igen, akkor az hol van, okozhat-e belső sérüléseket, stb. Ezt csak "megnézéssel" vagy "ránézéssel" biztosan nem lehet eldönteni. A hányásnak, ill. a véres hányásnak persze sok más oka is lehet, köztük sok olyan is, amelyeknek tényleg semmi köze nincs a lőtt sérüléshez. Ezt kimondani azonban csak akkor lehet, ha valóban bebizonyításra kerül, hogy a meglövésének nincs köze a mostani tünetekhez. Utána lehet alaposan kivizsgálni a beteget (vérvétel, vizeletvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, egyebek).
Nem valószínű, hogy ilyen kis mennyiség gondot okozon.
Vigye el állatorvoshoz a cicát. Meg kell nézni, nincs-e külső élősködőre, esetleg gombás fertőzöttségre utaló jel. Ha ezek kizárhatók, sokféle bőrtápláló vitaminkészítmény kapható,melyek közül orvosi segítséggel könnyebben választhat.
Üdv, Amennyiben alaposan le vannak mosva a kagylók bekerülhetnek a vízbe. Nem jelentenek igazán veszélyt semmilyen szempontból a teknősökre... Üdv-Éva