2851. Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
A Délkelet Ázsiában élő ködfoltos párducot kihalás veszélyezteti, mivel gyönyörű, felhő alakú foltokkal díszített bundája igen keresett, és ennél fogva vadászott.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Nem is gondolnád, mennyire hasonlít a kiscicád viselkedése a vadmacskákéhoz. Az alábbi cikkben néhány ilyen példára derül fény.
A nemes papagájok faroktollain a sárga színezet megjelenése természetes, de fedőtollakon jelezhet májfunkció problémát. Ez lehet hiánytünet, de túladagolás, mérgezés tünete is. Vitamintúladagoláskor rendszeresen előfordul. Az egyes ivóvízben adagolt kiegészítők szag és ízanyagai miatt előfordulhat, hogy a madarak inkább szomjaznak, mint szükségleteiknek megfelelően fogyasztanának belőlük. Az Ekodiar-t érdemesebb kúraszererűen, pl. egy hétig folyamatosan itatni, havonta ismételve. Májregenerálásra a máriatövis magját javaslom. A papagájok többsége szereti, a magkeverékbe kb. 1:20 arányba keverendő.
Kedves Sissi! A Friskiest egyáltalán nem ajánlom, Orijen, Acana, Hills - mindegy csak szuper premium legyen! A kutya méretének, korának megfelelőt kérjen az állateledelesnél vagy az állatorvosánál. Segítenek a választásban. És ha szuper prémiumot kap, akkor kiegészítőkre (csonterősítőkre) sincs szükség.
Kedves gazdi! A napokban érkezett egy hasonló kérdés, kérem olvassa el, mielőtt egy beagle mellé egy nagytestű dobermannt szerez be. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi! Ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni! Elég rossz bőrben van a kuyta, irány az állatorvos!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok