2851. Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
A Délkelet Ázsiában élő ködfoltos párducot kihalás veszélyezteti, mivel gyönyörű, felhő alakú foltokkal díszített bundája igen keresett, és ennél fogva vadászott.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Nem is gondolnád, mennyire hasonlít a kiscicád viselkedése a vadmacskákéhoz. Az alábbi cikkben néhány ilyen példára derül fény.
Kedves Gazdi, Minden vizsgálat egy beszélgetéssel kezdődik, amelynek célja a beteg megismerése, a betegség történetének és az aktuális panaszoknak a tisztázása. Az állatorvos ismerteti a beteggel a vizsgálat célját, röviden elmagyarázza a tesztek jellegét stb. keresse telefonon, kérjen időpontot, íme az állatorvos elérhetősége http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Megfelelő tápot ajánlani így nem lehet. Ki kell próbálni többfélét és tapasztalati úton kell rájönni, hogy melyiket eszi meg a kutya szívesen, és egy időben melyik lesz megfelelő az egyéb szempontoknak is. A light és az ivartalanított kutyáknak való speciális tápok között vannak különbségek. Ezeket legkönnyebben úgy tudják megtudni, ha megnézik a tápokon lévő összetételi címkéket. Onnan minden kiderül! Nagytestű kutyafajták helyes táplálsa >>
A coccidiózis jele lehet a májon található fehéres foltok, de ezek összetéveszthetetlenek. Ezt a betegséget az alomanyagon való hosszú állás is okozhatja, ha nem megfelelően vannak tisztán tartva az állatok. Azonban szerintem ilyenről itt nincs szó. Mivel a táplálékuk is változatos, szerintem itt gond nem lehet.
Ez egy tisztán genetikai kérdés. A születendő kölykök génjeit az anya és az apa állat "adják össze". Egy korábbi apa génjei egy későbbi fedezésnél hogyan érvényesülhetnének?
Kedves Gazdi, remélhetőleg nem teljesen egyedül maradnak a kutyák egy hétig, de nem lesz gond, ha csak egy hétig nem látja a kutya. Érdemes két kutya tartásánál az alábbi tanácsokat megfogadni >>