2851. Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.
A terrierek aktív kutyák. Sok odafigyelést igényelnek, de cserébe is sokat adnak. Ha megfelelően bánsz velük, sok örömödet fogod lelni bennük.
A Délkelet Ázsiában élő ködfoltos párducot kihalás veszélyezteti, mivel gyönyörű, felhő alakú foltokkal díszített bundája igen keresett, és ennél fogva vadászott.
Észrevetted, hogy kutyád ingerlékenyebb, sokat nyüszít, vakarja a fülét? Íme néhány házi módszer, hogy enyhítsd kutyád szenvedését.
Nem is gondolnád, mennyire hasonlít a kiscicád viselkedése a vadmacskákéhoz. Az alábbi cikkben néhány ilyen példára derül fény.
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.