2871. Milyen a jó kutyaház és kutyaágy?
A háziállatnak saját helyre van szüksége a lakásban. Lássuk minek örül legjobban egy kutyus.
A háziállatnak saját helyre van szüksége a lakásban. Lássuk minek örül legjobban egy kutyus.
Az ember legjobb barátja a vendég ellensége is lehet. Ha kutyatulajdonos vagy, tedd meg a szükséges lépéseket, hogy elkerüld vendégeid sérülését, és egy nagyon drága bírósági pert. Ha téged is bántalmazott más kutyája, jogod van a kártérítésre!
Ha igazi állatbarát vagy, cicusodat családtagként kezeled. Épp ezért oda kell figyelj a táplálékára. A továbbiakban megtudhatod, hogy, milyen alapanyagokat kell tartalmazzon egy macskakaja.
Megfelelő módszer és jutalmazás alkalmazásával, a kutyák könnyen átszoktathatók a homokos ládáról a kinti ürítésre. Olvasd tovább, hogy metudd, hogyan...
A 12 csillagjegy segítségével 80 százalékos pontossággal leírható háziállatunk személyiségének jellemzői, ez pedig segíthet egy jó kapcsolat kialakításában.
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A petefészek-eltávolítás egyszerűbb és kisebb beavatkozás. Ha a méh egészséges és nem vemhes az állat, akkor nem kell a méhet is eltávolítani. Erről természetesen Ön dönt, illetve ha a műtét során gond merül fel, konzultálni szoktunk a gazdival. A nőstény macskák valóban 2-3 hetente bagzanak.
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
Betegség is okozhat ilyen tüneteket, hogy tényleg erről van-e szó, ahhoz meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Elképzelhető, hogy valamiféle fájdalom/viszketegség vagy idegrendszeri probléma miatt köröz, esetleg rossz szokásról, "civilizációs ártalomról" van szó...?
Ha magától esetleg (mondjuk mire ez a válasz megérkezik) elmúlnak a tünetei és a szőre is kinő, akkor természetesen nem kell állatorvoshoz vinni. Ha azonban nincs javulás ez idő alatt sem, akkor tanácsos lenne megmutatni állatorvosnak, aki eldönti, hogy milyen kezelés szükséges.