2871. Milyen a jó kutyaház és kutyaágy?
A háziállatnak saját helyre van szüksége a lakásban. Lássuk minek örül legjobban egy kutyus.
A háziállatnak saját helyre van szüksége a lakásban. Lássuk minek örül legjobban egy kutyus.
Az ember legjobb barátja a vendég ellensége is lehet. Ha kutyatulajdonos vagy, tedd meg a szükséges lépéseket, hogy elkerüld vendégeid sérülését, és egy nagyon drága bírósági pert. Ha téged is bántalmazott más kutyája, jogod van a kártérítésre!
Ha igazi állatbarát vagy, cicusodat családtagként kezeled. Épp ezért oda kell figyelj a táplálékára. A továbbiakban megtudhatod, hogy, milyen alapanyagokat kell tartalmazzon egy macskakaja.
Megfelelő módszer és jutalmazás alkalmazásával, a kutyák könnyen átszoktathatók a homokos ládáról a kinti ürítésre. Olvasd tovább, hogy metudd, hogyan...
A 12 csillagjegy segítségével 80 százalékos pontossággal leírható háziállatunk személyiségének jellemzői, ez pedig segíthet egy jó kapcsolat kialakításában.
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.