2916. A macskák és a paraziták
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A meleg idő, általában a szórakozást jelenti az emberek számára, de a macskák számára kegyetlen lehet. A hőmérsékletváltozás hozzájárul a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok szaporodásához.
A kutyád is szenvedhet szeparációs szorongástól. Szerencsére ezt kinevelheted belőle. Mutatjuk hogyan!
A csivava a legkisebb termetű kutyafajta, bájos, megnyerő, szeretetteljes természetének köszönhetően népszerű társa lehet az embernek.
Ha kutyát tartasz, ajánlott, hogy rendszeresen oltasd be! Nemcsak az állatorvosok ajánlják ezt, de sok esetben a törvény is megköveteli. Például a veszettség egy nagyon veszélyes betegség, melyet a kutyák az embereknek is átadhatnak. Ez lenne az egyik olyan betegség, amely ellen a törvény előírásai szerint is kötelező a védőoltás.
Ha a kutyád vagy a macskád a fülét vakarja, a fejét rázza, és a fülei kellemetlen szagúak, akkor valószínűleg fülatkája. Mutatjuk, mit tehetsz!
Kedves Gazdi! Azonnal rohanni a kutyával az állatorvoshoz!!! Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >>
A szem kezelésére Oftaquix nevű szemcseppet kellene használni, legalább 10 nap tetran, vagy enrofloxacin alapanyagú antibiotikumos itatás mellett. A szemhéj alatti gyulladt gócot a kezelés megkezdésekor el kell távolítani.
Tüzelés alatt lezuhanyozva lehet fürdetni, de a hüvelyébe ne jusson víz.
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
A képen látható madárka, a "francia vedlés" elnevezésű tollképződési problémán eshetett át fióka korában, aminek következtében nem alakult ki a teljes szárnytollazat.