2941. 5 leggyakoribb alomtálca-probléma cicáknál
Milyen problémák adódhatnak? Hogyan oldjuk meg őket? Erre keressük a választ!
Milyen problémák adódhatnak? Hogyan oldjuk meg őket? Erre keressük a választ!
Védd meg macskádat és otthonodat az olyan borzalmas parazitáktól, mint a bolhák, a kullancsok vagy a szúnyogok!
Hozzád hasonlóan az amerikai bulldogod is lehet válogatós. Képes kitartani, amíg meg nem kapja azt, amit szeretne. Emiatt sajnos nem tud 100%-osan a képzésre koncentrálni.
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme a leghatékonyabb tippek!
A legtöbb amerikai bulldog rendkívül ügyes és tele van energiával. Ha ezek a tulajdonságok képzéshiánnyal párosulnak, az eredmény egy ház körül futkározó kutya. Tanuld meg helyesen kezelni ezt a fajta viselkedést!
Szerintem az normális (bár nem látom). Ha bizonytalan vagy más egyéb tünet jelentkezne, mindenképpen mutassa meg a műtétet végző kollégának. A másik probléma ezzel valószínűleg nem függ össze (az talán allergiás eredetű, de meg kellene vizsgálni...).
A véleményem szerint a kutyája komoly szívbeteg lehet, de erről így látatlanban nem lehet többet mondani. Kellene keresni egy szív specialistát, és legalább egy szív ultrahang vizsgálatot kellene csináltatni. Ma már nagyon jó gyógyszerek vannak erre, de nagyon nem mindegy az adagolás és az sem, hogy éppen melyik szert kapja.
Kedves Gazdi! A tengerimalacnak elöl 4 metszőfoga és hátul 16 őrlőfoga van. Ha az őrlőfogak is túlnőttek, akkor nem tud enni. Ezt egzotikus állatorvos tudja korrigálni, bódításban végzik el, és lereszelik a hátsó fogait. Néha a kezelést 6-8 hét múlva meg kell ismételni, de egy jó fogvágás után valószínűleg hamar kezdene enni magától a malacka. Javaslom, sürgősen vigyék el egzotikus szakállatorvoshoz, akinek van felszerelése a fogkorrekcióhoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Péter! Klinikai vizsgálat és a laboreredmények ismerete nélkül nem lehet objektív képet alkotni az esetről és kórjóslatot mondani se. Bízzon a kezelő állatorvosában. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A madarak elhelyezésére szolgáló helyiségben a levegő páratartalma legalább 50% feletti legyen (egyes fajoknak, mint például jákók, kakaduk, még magasabb páratartalom igénye is van). Ha túl száraz a levegő, az légúti tüneteket, a légzésben részt vevő szervek megbetegedéseit okozhatja, Ilyen helyiségben párásító készülékkel lehet megoldani a problémát.