2941. 5 leggyakoribb alomtálca-probléma cicáknál
Milyen problémák adódhatnak? Hogyan oldjuk meg őket? Erre keressük a választ!
Milyen problémák adódhatnak? Hogyan oldjuk meg őket? Erre keressük a választ!
Védd meg macskádat és otthonodat az olyan borzalmas parazitáktól, mint a bolhák, a kullancsok vagy a szúnyogok!
Hozzád hasonlóan az amerikai bulldogod is lehet válogatós. Képes kitartani, amíg meg nem kapja azt, amit szeretne. Emiatt sajnos nem tud 100%-osan a képzésre koncentrálni.
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme a leghatékonyabb tippek!
A legtöbb amerikai bulldog rendkívül ügyes és tele van energiával. Ha ezek a tulajdonságok képzéshiánnyal párosulnak, az eredmény egy ház körül futkározó kutya. Tanuld meg helyesen kezelni ezt a fajta viselkedést!
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp a műtétet javasolnám, érdemes lenne állatorvosával konzultálni, hiszen az eddigi egyéb betegségei (allergia, sántaság) tükrében elképzelhető, hogy egyéb javaslata is lenne.
Jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak, látatlanban nehéz diagnosztizálni. Viszont vemhesség idején pláne nem szabad annyiban hagyni semmilyen tünetet!
Vigye vissza az állatorvoshoz, ebben ő tud segíteni. Megmondja, kell-e még folytatni a kezelést, és azt is, hogy mivel.
Több árban is kapható terrárium, előbb annak járjon utána, mekkora az állat minimális helyigénye (50x20 cm-es alapterületű, 25 cm magas terrárium) és ennek megfelelő méretűt keressen. Az alul zárt ketrec ideálisabb lakhely, hiszen jobb a szellőzése. Higiénikus, könnyen tisztítható rozsdamentes etető- és itatótálat ajánlok.
-Igen, természetesen viheti. Az más kérdés, hogy milyen az adott kutyaiskola szakmai felkészültsége, tapasztalata és milyen módszerekkel dolgoznak ??? -Kutyájának először a falkatársához való beilleszkedését kellene megoldani, majd egy fajtársakhoz való szocializációs tréningre lenne szüksége, majd ezt követően idegen emberekkel szembeni szocializációs tréningekre. -Az ivartalanítás helyes döntés volt, mert a kutya szexuális dominanciáját csökentette. De ez csak egy része a domináns hajlamnak és a fajtársakhoz történő elmaradt szocializációt nem tudja pótolni. Az ivartalanítási életkornak elsősorban egészségügyi kihatásai vannak és kevésbé viselkedést befolyásoló. Állítólagos tanácsadói tévhitek nem esnek mindig egybe a biológiai vagy kinológiai tényekkel.