2946. Golden retriever: szőrápolási tanácsok
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A macskák boldogabbá teszik életünket. Lehetsz szülő, házas vagy akár egyedülálló, a macskák minden esetben támaszt nyújtanak. Függetlenül attól, hogy érzelmes, pusztító vagy örömteli pillanatokat élsz meg, kedvenced mindvégig melletted lesz.
Íme egy rövid lista a kutyasétáltatással kapcsolatban, ha betartod, nem lesz semmilyen problémád, amikor éppen kellemesen töltöd az idődet kedvenceddel.
Ha egy amerikai bulldogot szerzel családi kutyának, az nagyszerű ötlet. Az amerikai kutyatartók körében épp olyan jelképnek számít, mint az amerikai címersas. Ha tovább olvasod a cikket, megtudod, mire számíthatsz a kutya képzése során.
Milyen trükkökkel lehet a kiskutyát szobatisztaságra nevelni? Mutatjuk a leghatékonyabbakat!
Nagyon nehezen megválaszolható kérdést tett fel. Nem lehet, hogy megijedt valamitől vagy meglátott egy macskát, stb.? A szukák nagyon ragaszkodóak. Őszintén megmondom, nem tudok magyarázatot adni a viselkedésére.
Ha új jövevényt szeretne, mindenképpen érdemes a lehető legfiatalabb korában elhozni, mert ekkor még nagyon tanulékonyak, könnyen megszoknak mindent, könnyen kézhez szoktathatók. Persze, ha párban szeretné tartani őket, akkor gondolom nem ez a cél, hiszen párban tartott papagájok inkább egymással vannak elfoglalva, mintsem a gazdájukkal. Ha párt szeretne, természetesen célszerű azonos fajtájú madarat beszerezni. Így kisebb az esélye a konfliktusok kialakulásának. Egyébként nőstény papagájok hím társ nélkül is szoktak időnként terméketlen tojásokat rakni, sokszor még odú nélkül is. Ha ez túl gyakori, akkor hormon-injekcióval be lehet avatkozni a folyamatba. Ha esetleg tojásvisszamaradás betegség alakul ki náluk, akkor azt a tünetek alapján (gubbaszt, erőlködik, majd kifárad, hastájékon tapintható tojás, stb.) a gazdi is könnyen észreveheti és azonnal állatorvoshoz kell menni az állattal.
Igen, sürgősen állatorvoshoz kell vinni, vagy vétélés vagy gennyes méhgyulladás lehet a háttérben.
Én szoktam régen, amikor volt. Amúgy mindenki a saját felelősségére teheti! :) Nekem semmi bajom nem lett...
Az első fedeztetésre 2 éves kor után nyílik lehetőség. Addig ugyanis a kutyus szervezete még fejlődésben van, tehát eléggé megviselné, ha még a saját testén kívül a magzatokat is építene kellene. Ha a szuka vagy esetleg a kan nem akarja a párzást, akkor a mesterséges termékenyítést javaslom. Ez egy nagyon egyszerű és semmilyen káros hatással nem járó beavatkozás.