2946. Golden retriever: szőrápolási tanácsok
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A macskák boldogabbá teszik életünket. Lehetsz szülő, házas vagy akár egyedülálló, a macskák minden esetben támaszt nyújtanak. Függetlenül attól, hogy érzelmes, pusztító vagy örömteli pillanatokat élsz meg, kedvenced mindvégig melletted lesz.
Íme egy rövid lista a kutyasétáltatással kapcsolatban, ha betartod, nem lesz semmilyen problémád, amikor éppen kellemesen töltöd az idődet kedvenceddel.
Ha egy amerikai bulldogot szerzel családi kutyának, az nagyszerű ötlet. Az amerikai kutyatartók körében épp olyan jelképnek számít, mint az amerikai címersas. Ha tovább olvasod a cikket, megtudod, mire számíthatsz a kutya képzése során.
Milyen trükkökkel lehet a kiskutyát szobatisztaságra nevelni? Mutatjuk a leghatékonyabbakat!
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!