2946. Okos kutyád titkai – felismerés és szellemi kihívások
Ismerd fel, ha a kutyád kiemelkedően okos, és tartsd ébren az elméjét izgalmas feladatokkal. Így boldog és kiegyensúlyozott társ marad.
Ismerd fel, ha a kutyád kiemelkedően okos, és tartsd ébren az elméjét izgalmas feladatokkal. Így boldog és kiegyensúlyozott társ marad.
Ne aggódj, ha a kedvenced ugat, amint egyedül van otthon! Szakértői tippek segítenek feltárni az okokat és megoldást kínálnak rövid és hosszú távra.
Ha kutyád rendszeresen túlpörög, ugrál és harapdál, cikkünkben praktikus tippeket adunk energialevezetésre, a „Freeze!”-játékra, nyugtató simogatásra és megfelelő mozgásra, otthon és szabadban egyaránt.
Csak néhány kutya, főleg border colliek, tud megtanulni több tucat játéknevet. A kutatók szerint ez a képesség nagyon ritka.
Ha borsónyi fogacskák harapdálnak, a játék élvezete hamar fájdalmassá válhat. Ezekkel a szakértői tippekkel könnyedén taníthatod meg kölyökkutyádat a harapás szabályozására.
Minden valószínűség szerint álvemhes a kutya. A csirke az ő kölyke, akit félt. Javaslom az ivartalanítását, hogy a későbbiekben ez ne fordulhasson elő. Az álvemhesség gyógyszerrel megszüntethető pár nap alatt, de újra és újra előfordulhat.
Ha nem pigmentált, akkor halvány rózsaszín a normál szájnyálkahártya szín.
Kedves Szonita! Én nem láttam a kutyát, de a laborértékek nagyon aggasztóak. Ha a kolléga úgy ítéli, hogy menthetetlen, akkor az igy is lehet. ÜDVÖZLETTEL Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A kutyák vemhességi ideje általában 59-63 nap és a vemhesség tényéről bizonyosságot ultrahang vizsgálat adhat (hány kiskutya van, ha megtörtént egyáltalán a párzás). Általában félidő után kezd gömbölyödni a kutyus és ekkor kezdenek az emlők is megduzzadni. Megtörténhet, hogy egy nem sikeres párzás után a szuka álvemhes lesz, ezt a lehetőséget is célszerű figyelembe kell venni. Javaslom, hogy további információkért személyesen keresse fel állatorvosát!
Valószínűleg nem mérgezés, hanem bélgyulladás okozhatja. Mivel nem most kezdődött a probléma, azt javasolnám keressen fel egy állatorvos kollégát...