2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Sajnos ez a probléma egy kifejezetten olyan kérdéskörbe tartozik, amiben igazán jó válaszokat csak az ebben járatos specialisták tudnak adni. Az is fontos, hogy az ilyen esetekben nem lehet soha általánosságban nyilatkozni, mindig ismerni kell a konkrét esetet, az adott beteget és annak részletes állapotát. Leginkább attól kellene mindezeket megkérdezni, aki operálta, illetve aki ezt a műtéti megoldást javasolta. Ő tudja, hogy miért tette. Nem hiszem, hogy megtalálhatatlan lenne az operáló állatorvos, keressék őt fel és kérdezzenek tőle bátran!
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A véres széklet szempontjából mindegy hogy száraz vagy alutasakos tápot eszik-e,A székletből egy parazitológiai-bakteriológiai vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredménynek megfelelően kezelni.
Kedves gazdi! Volt féregtelenítve a cica? Kapott oltásokat? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak a cicát. Ugyanis se a házikoszt se a konzerv nem megfelelő a macska számára, nem tartalmaz minden olyan anyagot, amelyre a macskának szüksége van. Ajánlom inkább a minőségi száraztápot és a vizet (nem tejet).. Macska etetése >>
Kedves Gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Erről bővebben >> DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok