2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Mondhatom, hogy szinte az összes álatbetegségnek az étvágytalanság az egyik legáltalánosabb tünete. Így nagyon nehéz megmondani, hogy mi baja lehet a cicának. (Esetleg az is előfordulhat, hogy nem ízlik neki az eledel, ezért utasítja vissza?) Mindenképpen javaslom, hogy vigyék el állatorvoshoz!
A leírásból nem egyszerű dolog diagnózist felállítani, hiszen viszonylag általános tüneteket produkál a kutyus. Lehet valamilyen gyomor-béltraktusra kiterjedő betegség, esetleg ami akkor fokozódik, ha az evés miatt beindulnak a bélmozgások. Lehet, hogy váltja a fogát. Féregtelenítve remélem volt, mert az nagyon fontos kiskutyánál. Ha hányás vagy étel visszaöklendezése fordul elő, akkor a kitágult nyelőcsőre mint veleszületett rendellenességre kell gondolni.
Azt, hogy az adott szertől lett-e hasmenése, nem tudom, ehhez célszerű lett volna leírni a szer nevét is. Természetesen, ha ettől voltak a tünetek, akkor nem célszerű tovább kezelni. De a hasmenésnek más okai is lehetnek. Legtöbb ilyen jellegű betegségnél a gyógyulás után kinő a szőr, eltekintve néhány súlyosabb kórformától (pl. bizonyos gombás fertőzések). Javaslom, hogy konzultáljon ismét kezelőorvosával.
Ha tényleg huzatmentes és száraz a hely, akkor talán kint hagyhatók. Bár azért ez szoktatás és fokozatosság kérdése is. Ha fáznak, az látszani fog rajtuk. Természetesen én, ha már tartanék ilyen állatkát, biztos bevinném magamhoz, hisz csak így lehet velük folyamatos és örömteli az együttélés.
Nem cérnagilisztáról van szó? Javasolom, hogy vigyen friss bélsármintákat állatorvoshoz. (Külön-külön csomagolva!)