2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Kedves Gazdi! A golden retriver várható élettartama átlagosan 10-14 év.
Etetés után azért ajánlatos nedves vattával áttörölgetni a kiskutya hátsóját és a péniszét, hogy biztosan kiváltódjon az inger az ürítésre. Ha nem a tej folyik vissza az orrán, akkor nincs baj. Két hetes korát ha megéli. akkor már egész jók az esélyei. Drukkolok neki! :) Sok sikert a felneveléshez! Három hetesen már lehet pépes eleséggel kínálni a cumiztatás mellett.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nehéz bármilyen diagnózist is felállítani, kérjük, hogy vigye a cicát állatrvoshoz!
A cicája verekedhetett egy másik macskával, és egy karmolás vagy harapás gennyesedhetett el. Várható a kialakuló tályog feltörése. Állatorvosnak kellene megmutatni!
Kedves Gazdi! Próbálkozhat a TROVET struwit vagy oxalat oldó tápjaival, mert jók és olcsóbbak, de ennél költségkímélőbb megoldás nem nagyon van. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc