2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Feltétlenül vigyék vissza, mert a hányának számos más oka is lehet.
A kutyájukat és a száját meg kell mutatni állatorvosnak, aki majd a vizsgálat alapján elmondja a lehetséges tennivalókat.
Kedves Gazdi! A szájgyulladások egy része valóban autoimmun eredetű. A pontos diagnózis lenyomati citológiai vizsgálattal,vagy szövettani vizsgálattal lehetséges. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Találgatásokkal nem lehet egy állat valós baját megmondani, eredményesen kezelni pedig végképp nem lehet. Azt gondolom, hogy a cicájuk egy nagyon alapos és hozzáértő vizsgálatra szorulna, mert csak így derülhetne ki, hogy ez a sokféle tünet mi miatt van. Ez azonban pénzbe fog kerülni, nem is kevésbe. De ez ennek a velejárója, e nélkül nincs eredmény.
Nem láttam a sérülést, de feltétlezem, hogy minden állatorvos el tudlátni egy sérült karmot. Az égetéssel való vérzéscsillapítás önmagában is fertőtlenít, és a Betadine is. Úgy gondolom, hogy fertőzéstől nem kell tartania. Ha a karom valami miatt annyira sérült, hogy nem marad meg, akkor magától le fog esni és új nő helyette. Valószínűleg csak kisebb repedés volt rajta, ami nem indokolta a karom levételét.