2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
A koordinációs problémának több okozója is lehet, többek közt szervi eredetű, vagy hiánybetegség is, amit az egyetem orvosai tudnak alapos vizsgálatok során kideríteni.
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, amit most írni fogok, de erről a problémáról az ég világon semmit nem lehet mondani látatlanban. Az egyetlen ötletem az, hogy próbálják elvinni egy másik, esetleg jobban felszerelt (vagy nagyobb) rendelőbe, ahol van lehetőség pl. megröntgenezni, vagy laborvizsgálatokat csináltatni, esetleg infúziót kapni.
Ha nem lettek volna a cicával már állatorvosnál, akkor azt tanácsolnám, hogy mielőbb vigye el. Így, hogy ezen már túl vannak, okosat nem nagyon lehet mondani. Ha a kollégám is csak "gyanút" tudott megállapítani és semmi biztosat, akkor nem tudok ehhez mit hozzátenni. Azt hogy evett-e a döglött egérből, vagy sem, nem lehet tudni. Ettől kezdve bármi elképzelhető és annak az ellenkezője is. Legyenek türelemmel és szorgalmasan hordják vissza kezelésekre amíg nem lesz jobban!
Nehéz így megmondani a halál okát, de mindkettő okozhatta... A másik kutyussal viszont nem várnék 2 hetet, mutassa meg hamarabb állatorvosnak!
Meg kell még szokniuk a változást, át kell állniuk az új helyzetre.