2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!
Kedves Alexandra! Bocsánat, hogy visszakérdezek, de miből gondolja, hogyha eddig sok-sok vizsgálat után nem derült ki, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor itt látatlanban bárki felelősséggel véleményt vagy tanácsot tudna adni? Én biztosan nem mernék ilyesmire vállalkozni. Biztosan meg van az oka a betegségének, és talán előbb-utóbb kiderül ez is. További tanácsokat azoktól kell, hogy kérjen, akik eddig látták, vizsgálták a kutyájukat.
Elképzelhető, tapintással vizsgálható, diagnosztizálható. A betegség azonban műtéttel gyógyítható.