2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Üdvözlöm! Ártani nem árt, mert gyulladás csökkentő hatása van. Ha nincs semmi baja, akkor szerintem nem szükséges, ha pedig a páncéljának, szemének stb van valami baja, akkor orvoshoz kell vinni, vagy más módon kezelni! Kaviárt adhat a teknősnek, biztosan imádni fogja!
A bőrgombás megbetegedését előidéző gombák széltében-hosszában elterjedtek a környezetben, így nem nehéz megfertőződni. De sok esetben nincs is szükség külön fertőződésre, mert lehet, már régóta ott élnek a kutya bőrén, szőrén, csak megfelelő elenállóképesség mellett nem tudnak semmi bajt, tünetet okozni. Ahhoz, hogy tünetek is kialakuljanak, szükséges az is, hogy kialakuljon egy olyan szituáció, amikor a szervezet kevésbé képes védekezni (ilyen lehet az ellanállóképesség átmeneti yengülése, egy betegség, rossz táplálás vagy nem megfelelő tartási körülmények).
Az emlő elváltozását valóban csak fizikális vizsgálattal lehet elbírálni, fontos lenne még tudni, hogy mikor tüzelt a kutyus. A viszketegséget okozhatja emlőn kívüli bőrprobléma is (pl- Allergia).
A tojás rakás idejére elsősorban az ásványianyagok pótlása a fontos a vátltozatos, emelt fehérjemennyiséget tartalmazó táplálás mellett. A pár viselkedése továbbra sem problémamentes, mivel, ha már készen áll egy fészekaljnyi tojás a keltetésre, akkor kell a szülőknek melegíteni. Amennyben nappal ülik a tojás, éjjel meg nem, úgy abból most sem fog kikelni fióka. Ha mégis sikeres lenne a költés, úgy a fiókák két hétre kelnének. A lágyeleség összetétele sokféle lehet, legjobbnak a sárgarépa - főtt tojás alapú keveréket tartom, mivel a tojás tartalmazza (többek közt) mindazt a fehérje, nyomelem és ásványianyag összetételt, amire a fiókának szüksége van, míg a sárgarépában lévő karotin elősegíti a fehérje-beépülést.