2961. Miért éppen macska?
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
A macska a legelterjedtebb háziállat, 63 millió példányt tartanak belőle szerte a világon! Csodálatos lény, főleg, ha megismered őt, elegendő időt töltesz és megfelelően bánsz vele.
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Attól a perctől, hogy macskát viszel haza, számos dologban döntést kell hoznod. El kell döntened például, milyen ételek fogják megőrizni egészségét és, milyen játékok fogják boldoggá tenni. Azt is tudnod kell, hogy melyik állatorvosi klinikában fogják ápolni.
Micsoda?! Macskát idomítani? Mindannyian tudjuk, hogy a macskák függetlenek, néha kissé zárkózottak és saját szabályaik szerint lépnek kapcsolatba velünk. Hogyan lehet egy ilyen királyi háziállatot képezni?
Amint arról korábban beszámoltunk, miután domonyi fészkénél lelőtték az egyik fehér gólya szülőt, az “elárvult” tojások közül egy kikelt a Börzsöny Alapítvány keltetőjében. A fióka két és fél hetes korában egy kiskunlacházi fészekbe került egyedül maradt új testvére mellé.
Állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
Ha csak a karom hiányozna akkor igen, de az ilyen esetek többségében az ujjpercek is sérülnek, így a csonkolt ujjon már nem nő karom.
Amit leírt, abból csak az tűnik biztosnak, hogy erősen vérszegény lehet a cicája. De az már erősen kétséges, hogy az Ön diagnózisa helyíes-e, ugyanis nem csak a patkányméreg okozhat ilyen vérszegénységet, hanem egy sor más betegség is, köztük vannak fertőzőek is. Jó lenne a cicát a házilagos próbálkozások helyett mielőbb állatorvoshoz vinni (persze nem ahhoz, aki nem foglalkozik vele), és alaposan megvizsgáltatni (leginkább pl. egy vérvizsgálat lenne szükséges). Talán még nem késő, és lehet segíteni rajta!
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Szamos oka lehet a Konrad Lorenz által leírt "kalitkás elhülyülés"-től ( a kalitban tartott madár "elfelejt" repülni) kezdve az idegrendszeri tüneten át a kóros elhízásig. Pontos diagnózis érdekében javaslom állatorvos felkeresését.