2966. A hörcsögtartás alapjai: hogyan tartsunk helyesen hörcsögöt?
A hörcsög jó kezdet a kisállattartáshoz, mivel elég könnyű a gondozása. Barátságos és könnyen szelídíthető.
A hörcsög jó kezdet a kisállattartáshoz, mivel elég könnyű a gondozása. Barátságos és könnyen szelídíthető.
A déli repülőmókus éjszakai állat, de képes alkalmazkodni a nappali, gazdájával töltött, időtöltéshez, ha rendelkezésére áll egy zseb, vagy tok, amiben megbújhat és elaludhat.
A patkány etetése nem nehéz, de fontos, hogy kifejezetten hobbiállatként tartott patkánynak készített eledellel tápláld. Lássuk, mit adhatsz neki és mit nem!
A labrador retriever, nevének ellenére, nem Labradorból származik, hanem Új-Fundlanból. A területet sok kis vízi kutya lakta, melyeket, mikor az újfundlandival kereszteztek, létrejött a St. John´s vízi kutya fajta, a mai labrador prototípusa.
Sokan azt hiszik, hogy unalmas minden időt a lakásban tölteni, mint ahogyan azt a szobacicák is teszik. Ha azonban a macska helyében képzeled magad, rájössz, hogy milyen fényűző életet él.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás viszketegség, de ezt ki lehet vizsgáltatni. Meg kell mérni a vérből az IgE szintet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha az előző helyén püfölték akkor valószínű hogy fél a nagyobb állattól. Nevelje külön így figyelheti hogy eszik-e rendesen, az összeszoktatás még ráér amíg megerősödik és méretben közel nem lesz a nagyhoz.
Kedves Gazdi! Kövesse a csomagoláson feltüntetett mennyiséget, és tej helyett inkább vízzel puhítsa az életkorának megfelelően választott száraztápot. Kölyökkorban még naponta 3x etetés szükséges (kb. fél éves koráig), később fokozatosan át lehet térni a napi 2x etetésre (12 hónapos korig). 3 hónapos korig akár napi 4 eteés is szükséges lehet, A testtömegének ajálott napi adagot el kell osztani az etetések számával. Célszerű, hogy mindig azonos időben kapjon enni, a maradékot pedig el kell venni előle.
Kedves Margó! Léteznek vérből végezhető allergia tesztek. Először persze mindent ki kell zárni és utána lehet ezt elvégezni. Nem ocsók, de megmondják, hogy mikre érzékeny a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Jobb lenne, ha látná állatorvos. Talán ki kellene operálni azt a képletet, ha a malac egyébként jól van. Természetesen a fertőtlenítést azt célszerű megcsinálni.