2966. A hörcsögtartás alapjai: hogyan tartsunk helyesen hörcsögöt?
A hörcsög jó kezdet a kisállattartáshoz, mivel elég könnyű a gondozása. Barátságos és könnyen szelídíthető.
A hörcsög jó kezdet a kisállattartáshoz, mivel elég könnyű a gondozása. Barátságos és könnyen szelídíthető.
A déli repülőmókus éjszakai állat, de képes alkalmazkodni a nappali, gazdájával töltött, időtöltéshez, ha rendelkezésére áll egy zseb, vagy tok, amiben megbújhat és elaludhat.
A patkány etetése nem nehéz, de fontos, hogy kifejezetten hobbiállatként tartott patkánynak készített eledellel tápláld. Lássuk, mit adhatsz neki és mit nem!
A labrador retriever, nevének ellenére, nem Labradorból származik, hanem Új-Fundlanból. A területet sok kis vízi kutya lakta, melyeket, mikor az újfundlandival kereszteztek, létrejött a St. John´s vízi kutya fajta, a mai labrador prototípusa.
Sokan azt hiszik, hogy unalmas minden időt a lakásban tölteni, mint ahogyan azt a szobacicák is teszik. Ha azonban a macska helyében képzeled magad, rájössz, hogy milyen fényűző életet él.
Felkereshetnek egy állatorvosi rendelőt, ahol szakszerűen kitisztítják a kutya külső hallójáratait és szükség szerint ellátják a feltehetőleg kialakult gyulladás megszüntetésére alkalmas gyógyszerekkel.
Ez a depressziós állapot a nemi hormonháztartás átmeneti zavara miatt alakulhatott ki,szerepet játszik benne a késői elválasztás is.Ha magától nem rendeződik akkor gnrh hormonnal lehet beindítani a normál ivarzást.
Lehet hogy hasüregi problémái vannak, bélsárpangás is okozhat ilyen tüneteket. Takarmányváltás: sok gyümölcs és friss zöld.
Kedves Gazdi! Valószínüleg olyan problémáról van szó amit a szemcsepp nem fog megoldani. Javaslok, egy alapos szemészeti vizsgálatot! Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Tímea! A kérdés sokkal bonyolultabb annál, mint amilyennek elsőre tűnik. A válasz ugyanis a díszmadarak származásától és tartási módjától függ. Egy sor olyan trópusi egzotikus betegség van, amelyet a kutya, sőt az ember is elkaphat. Az engedélyezett és így ellenőrzött import állatok, valamint az itthon engedéllyel tenyésztett és ellenőrzött állományok ezektől mentesek. Ha ezeket az állatokat utóbb is zártan, a vadmadarakkal történő kontaktus kizárásával tartjuk, szinte biztos, hogy nem terjesztenek fertőző betegséget sem kutyára, sem emberre. Mindamellett a madarak bélsarának elfogyasztása a megszokottól eltérő baktérium flórára érzékeny kutyában okozhat átmeneti hasmenést, esetleg enyhébb bélgyulladást, de súlyosabb megbetegedés nem jellemző. Ha azonban a díszmadarainkat kitesszük a költöző vadmadarak által terjeszthető betegségeknek, akkor a helyzet jelentősen változik és a szalmonellákon, coli-baktériumokon túl egy sor egzotikus kórokozóval is számolnunk kell. Az ilyen állományoktól indokolt a kutya távol tartása (de az emberé is). Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős