2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Üdvözlöm, A legtöbb vízi életmódú teknősnek -így az ékszerteknősöknek is, általában teljesen megfelelő takarmány az egyben felkínált kis "sneci" (érdemes őket nagyobb mennyiségben fagyasztva tárolni -és felengedés után kínálni vele a teknőst). Ilyen takarmányozás mellett NEM SZÜKSÉGES kiegészítő vitaminozás. Fontos megemlíteni hogy az efféle "monodiéta" teljesen megfelelő a teknősnek, ez őket nem zavarja, és hiány betegségük sem lesz, hiszen az EGYBE felkínált "sneciben" minden szükséges tápanyag benne van. Amennyiben mégis ragaszkodunk a vitaminozáshoz, akkor érdemes valamilyen állatgyógyászati készítményt használni mert azok ellenőrzés alatt állnak... a kereskedésekben kapható vitaminkiegészítők általában nem állnak semmiféle ellenőrzés alatt, így azok beltartalmi összetevői nem biztosítottak és garantáltak. A hüllőknek kapható vitaminok (pl Korvimin ZVT) általában por alakú készítmények, melyek adagolása viziteknősöknél meglehetősen nehézkes, de a takarmányba csomagolva esetleg megoldható. A Dunában fogott snecik takarmányozási szempontból természetesen veszélyt jelentHETnek a teknősre (ez amúgy így van a kereskedésben vásárolt halakkal is)... A veszély elsősorban parazitákkal van kapcsolatban, a halaknak meglehetősen sok parazitájuk van, ezek nagy részét pár hetes fagyasztással el lehet pusztítani... Valamint ha a kifogott halakat nem fagyasztjuk le minél előbb akkor a rajta található (környezetből odakerült) mikróbák gyors szaporodásnak indulhatnak, így a hal gyorsan megromlik, ami nem feltétlen jó. Mivel az ékszerteknősök vadállatok, a fenti kockázatok elég kicsik, hiszen a természetben található egyedek egyaránt esznek férges halakat valamint dögöket is, ... Így nagyon aggódni azért nem kell... Üdv-Éva
Üdvözlöm! Látatlanban nehéz eldönteni, hogy ez kóros-e. Féloldalasan ülhet a kutya anélkül is, hogy ez bármi féle ízületi problémát jelentene. A porcvédők adása mindazonáltal előnyös lehet. Márkát azt gondolom nem szabad itt ajánlanom a reklám miatt, ebben kérje állatorvosa segítségét, aki tájékoztatja majd az árakról.
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a kutyát, ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni a lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen.
Kedves Anikó! Kérem keressen meg emailon, mert ez nem az fórum, ahol ki lehetne fejteni ezt a témát. Egyébként évente kb. 100 allergia diagnosztikát végzek, van miből meríteni. szaniszloferenc@t-online.hu Üdvözlettel Sz.F.
Átlag 6-8 évet élnek!