2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!