2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Sajnos a fülkérdésre nem tudok válaszolni! Ha semmilyen trauma sem érte a füleit és genetikailag nem lógófülü nyúl, akkor nincs ötletem. A macskaalom használható nyúl esetében is.
Az elásott eledelt általában soha nem tudják "előkeresni" a kutyák, csak véletlenszerűen találják meg egy-egy kerti ásás alkalmával. Az elásás minden bizonnyal azért történhet, mert nem éhes a kutya. Ha szüksége lenne erre a plussz eledel mennyiségre, biztosan megenné, de gondolom kellő biztonságban érzi magát, ami a tápellátást illeti. Egyébként egy jó minőségű táp etetésével a kutya mindent megkap, amire szüksége van.
A pontos Rtg-diagnózist fontos lenne ismerni, hogy válaszolni tudjak. Egyébként macskánál nagyon ritka a mozgásszervi probléma, bár perzsáknál valóban gyakoribb lehet. Ha kifejezetten csontsebész specialistához vitték, akkor meg lehet bízni a diagnózisban. A tünetekből itélve (imbolygás) gerincprobléma lehet, ezt én nem operáltatnám, mert nagyon kétes a kimenetele. Ha esetleg csípőizületi betegség, azt elég jól lehet műteni. Esetleg vigyék el más szakemberhez is. Addig is a Rimadyl injekció csodákra képes macskáknál is.
Mint köztudott, a teknősök sokáig élnek, így a lágyhéjú teknősök is. Néhány teknős elérheti fogságban a 30 éves kor is, bár ez ritka. A természetben sokkal tovább élnek.
Együtt tartott macskák nagyon gyakran játszanak, és ez sokszor elég durvának tűnhet. Átkarolják, harapdálják egymást és közben hangosan sivítoznak, rohangálnak, stb. De ez csak játék, nagyon ritka, hogy komoly agressziórol legyen szó. Természetesen ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ezt mindenképpen javaslom, mert ivarzáskor még jobban eldurvulhat a "játék".