2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Tisztelt Kérdező! Sajnos az ektoparazita (külső élősködők) ellenes szerek közül a spot-on-rácseppentős készítmények a leghatékonyabbak. Ezek mellett különböző fürösztő oldatok ill. porok is kaphatóak, azonban ezek használata egyrészt körültekintést igényel (szembe, szájnyálkahártyára kerülve irritatatívak lehetnek), másrészt maximum 2-3 hetes védettséget adnak csak. Próbálkozni lehet, de a használati utasításokat feltétlenül be kell tartani.
Kedves Érdeklődő! Az igazság, hogy társas kis lény révén mindenképpen ajánlott több malackát együtt tartani.
Kedves Judit! Ez a történet annyira szövevényes, kérem válasszon egy Önnek megfelelő állatorvost, egy alapos vizsgálat során átbeszélve keressenek megoldást a kutyusra.
Kedves András! Mindenképpen konzultáljon a vakcinákat beadó Kollégával, aki a helyi járványtani helyzetet is figyelembe véve javaslatot fog Önnek tenni. Védőoltásként adható még leukózis, fertőző hashártyagyulladás, bőrgombásodás, és veszettség elleni vakcina is.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel (infúzió) is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!