2976. A francia bulldog története
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
A francia bulldog eredetét tekintve, különböző vélemények keltek szárnyra, de az egyik őse biztosan az angol bulldog lehetett – talán az egyik kisebb fajta, ami az 1860-az években igen elterjedt Angliában.
Több, mint valószínű, hogy egyik őse, egyáltalán nem meglepő módon, az angol bulldog. Két sajátossága a denevér fülei és a félig lapos, félig domború feje.
Hivatalosan 1900-ban ismerték el fajtaként, és az apoldai Louis Dobermannról kapta nevét.
Az egyik legrégebbi kutyafajta, K. e. 400-ban már tenyésztették. A hatóságok megegyeztek abban, hogy kínai eredetű, felismerve néhány alapvető hasonlóságot a pekingi palotakutyával.
Különleges tulajdonsága a hűség, bátorság, különböző speciális képességek elsajátításának a képessége. A németjuhász, hírneve ellenére nem harcias, de merész harcos válhat belőle, ha szükséges.
Ezt így sajnos nem lehet megítélni, ehhez pontosan tudni kellene, hogy mi is pontosan a bajok oka. Valószínűnek tartom, hogy a hányásnak és a szemtünetnek nincs összefüggése, de azért jobb egy vizsgálat!
Kedves Dia! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Leveléből nem derül ki, hogy hol van ez a daganatszerű képződmény a cicán, mekkora, ha kifakad, akkor mi ürül belőle, mióta áll fenn ez a probléma, stb. Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Érdeklődő! Először is a vitorláshalak nemét ivarérett korban lehet biztosan megállapítani... A növendék halaknak lehet reggel és este is adni, de nem szabad túlzásba vinni különben meghíznak, ennek következtében különféle szervi működészavarai lehetnek... Ha a körülmények adottak (a vitorláshalaknak minimum 100 literes akvárium az ideális, célszerű több egyedet tartani a csapathalakból a vitorláshal is csapathal - ill. pontyfélék, pontylazacok legtöbb faja stb., továbbá más fajta halakkal (ne legyenek fátyolúszójú egyedek környezetében)... Lehet egyedül van unatkozik, ill. a szűk hely miatt kicsit ideges, frusztrált (nem csak mi emberek lehetünk depisek) ezek miatt is odajöhet az akváriumhoz.... Semmiféleképpen ne kapjon több táplálékot! A vitorláshalnak megfelelő a szokásos mindenevő halaknak való eleség, de algatablettát külön nem igényel. Ha mindig éhes, lehet gyenge a számára felkínált táplálék minősége nincsenek meg benne a szükséges tápanyagok, ezért enne folyton. Ha mégis jó minőségű az eledele, akkor valószínű a fent említett problémák miatt lehetséges. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
A belső karom eltörött,el kell távolítani és a helyét lefertőtleníteni.Ezt persze jobb ha szakember végzi.
A törött lábujjakat gyufaszálakkal és leukoplaszttal lehet rögzíteni. Ha a rögzítés jó, akkor a törött csontok gyorsan összeforrnak. Vigyázni kell arra hogy ne legyen túl szoros a rögzítés, mert akkor nem jut elegendő vér a sérült területre és akár el is halhat a törött ujj.