26. Kistestű kutyák gyakori problémája a térdficam
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A következő állatoknak tényleg az oldalán állt az ír szerencse. Szent Patrik napjának tiszteletére olvasd el ezeket a hihetetlen állati történeteket!
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Ha észrevetted, hogy kutyád görnyedten jár, csahol, amikor felemeled (ölbe veszed), és láthatóan fájlalja a hátát, bizony előfordulhat, hogy porckorongsérve van. A tacskók és más, hasonló felépítésű kutyák sajnos gyakran szenvednek hát-, illetve gerincproblémáktól. Ismerd meg a porckorongsérv tüneteit, kezelését!
Számos szívbetegség létezik, mely a kutyákat érintheti. Ezek közül a leggyakoribb a krónikus szívbillentyű elégtelenség. Betegség más ismert nevei az endokardiózis, szívbillentyű elégtelenég, billentyű elégtelenség, billentyű visszaáramlás.
Kedves Gazdi! "Tacskóbénulás" esetén a következő homeopátiás szerek keverékét ajánlom: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal hétfőtől péntekig, majd szombaton és vasárnap tartson szünetet. Ezt folytassa 6 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki kedvence egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Belső vérzése valószínűleg nincs, az ugrástól pedig végképp nem alakulhat ki semmiféle komplikáció. Elképzelhető, hogy - mivel nemrég volt a műtét - még érzékeny a sebe. Erre fájdalomcsillapítót tudnék javasolni. Arra, hogy pontosan milyet, illetve ha varratszedésig bármi probléma/kérdés merülne fel, szerintem bátran forduljon ahhoz az állatorvos kollegához, aki a műtétet végezte...
Kedves Gergely és Szotyi! Igen, adhatók a hagyományos gyógyszeres kezelés mellett is a cikkben említett homeopátiás szerek. Heveny esetben naponta 3x adandók a tünetek javulásáig; egy adag Szotyinak 3 golyócska egy kevés vízben feloldva. Hosszútávon - a kiújulás megelőzése érdekében - azonban egy ún. alkati kezelést javaslok kedvence számára, mely már mindenképpen egyedi kezelést igényel. Ilyenkor igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen Szotyi. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok Szotyinak: Dr. Kopócsi Andrea
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Kedves gazdi! Az ivartalanítás segíthet, mielőbb javasolt elvégeztetni.Több kutya egy háznál, nem mindig fér meg könnyen, javaslom elolvasni alábbi cikkünket: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/