26. Csincsilla: tartása, etetése, gondozása - ezekre figyelj
A csincsilla (Chinchilla lanigera), ez a pufók, szürke mókushoz hasonlító barátságos kis rágcsáló Amerika felfedezésével, az Andok-hegységből indulva kezdte meg hódító körútját.
A csincsilla (Chinchilla lanigera), ez a pufók, szürke mókushoz hasonlító barátságos kis rágcsáló Amerika felfedezésével, az Andok-hegységből indulva kezdte meg hódító körútját.
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
A szamojéd elsőként vált ismertté mint szánhúzó kutya, már a XVIII. század végén. Eredeti gazdáik, a szamojédek - akikről nevüket is kapták - nomádok voltak.
A shiba-inu Japánból származik, az akita mellett talán a szigetország legelterjedtebb kutyafajtája. Mérete miatt könnyen kezelhető kutya, bár a japán fajták makacssága benne is megtalálható.
Eurázsiai kutya. Konrad Lorenz Nobel-díjas osztrák magatartáskutató szerint az eurázsiai kutya a legjobb tulajdonságokkal rendelkező kutyafajta, amit valaha is látott.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek hátterében különféle okok állhatnak. A leírása alapján fokozatosan vált akaratossá és öntörvényűvé a kutyus. A nagyon megvadult kifejezés nem tudom, mit takar. A kutyán látott tünetek hátterében állhat fájdalom, vagy a központi idegrendszeri megbetegedése. Mindenképpen belgyógyászati vizsgálattal és vérvétellel kéne kezdeni a kivizsgálást, majd ezen leletek birtokában tudjuk kizárni, vagy megerősíteni a pszichés hátterű megbetegedéseket, vagy agyi eredetű organikus neurológiai folyamatokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. NYÍRÁS: NEM! Sok ilyen pici szőrű kutya nyírás után nagyon viszketni kezd, amíg meg nem nő a szőre, ami nektek és neki is borzasztó élmény. Másrészről nem megoldás, mert legfeljebb kisebb szőrszál hullik ki ugyanígy, mert a nyírás nem szedi ki az elhalt (megérett) szőrt, csak a többivel együtt lekaszálja. Az eredmény: ugyanannyi, csak rövidebb kihullott szőr lesz a lakásban. Megoldás: Sok jó eszköz található a piacon, de kritikusnak kell lenni, nem minden jó, ami annak látszik. Használhattok szőrkiszedő kesztyűt, de inkább gumi marokkefét (gumidörzsi), vagy fordulhattok komolyabb aljszőr kiszedő eszközökhöz is, mint koat-king (óvatosan a használatával, mert kampós, és vághat!), trimmelő kések (nem trimmelő, hanem fésű funkcióban használva), vagy az én nagy kedvencem a de-shedder vagy furminator. Ez utóbbi kicsit drága, de megéri (kedvenc kombim: trimmelő + de-shedder)! A rövid szőrt is sok munka rendben tartani, ha szobakutyáról van szó. (Nekem labim van bent, és rengeteget kell fésülni, hogy ne fürödjünk az ő bundijában.) Vagy még egy megoldás: a kutyakozmetikus rendszeres látogatása. Csatolok ide egy képet arról, milyen az, ha az előbb felsorolt eszközökkel jól dolgoztok. A szőr, ami kiszedhető egy rövid szőrű cicából (ő az én cicám, kutyás szőrkiszedős képem sajna nincs, de hasonlóan néz ki) Most már tudjátok, mit kell tenni, úgyhogy munkára fel! Üdv: Fehér Adrienn
A tüsszögést több ok is kiválthatja. - Idegen test beszippantása, ilyenkor az állatnak szűnni nem akaró tüsszögési ingere van egészen addig amíg az idegen test el nem távozik az orrjáratból. Ezután a tüsszögés hirtelen megszűnik. - Allergiás gyulladás, ami esetén a tüsszögés rohamokban jelentkezik, általában a kötőhártyák is kipirultak és nem jár lázzal. A kiváltó ok megszűnte után elmúlik. - Bakteriális vagy vírusfertőzés esetén láz, bágyadtság lép fel, a váladék hurutos vagy gennyes lehet. Gyógyítása állatorvosi feladat. Javaslom, hogy keressen fel egy kisállat orvost!
A szőrminőség változása összefügghet az éppen várható ivaréréssel is, de lehet takarmányozási eredetű, például allergiás reakció következménye is. Gyakran okoz ilyet elsősorban kijáró macskáknál a fenyőgyanta.