26. Főnix, a japán dísztyúk
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
A Japánban őshonos főnix dísztyúk, régi nevén shokoku, a hosszú farkú tyúkokhoz tartozik. A fajta fő ismertetőjegye a hosszú, karcsú, elegánsan arányos testforma.
A garnélafajok többsége - így a tengeri garnéla is - remekül tartható akváriumban. Lássuk, mit kell tudni erről a mutatós állatkáról!
Ha egeret szeretnél, érdemes hozzáértő tenyésztőhöz fordulni. Ha ez nem lehetséges, akkor a kereskedések közül kell megtalálnod a megfelelőt. Segítünk!
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
A célirányos tenyésztés és a szigorú tenyésztési fegyelem következtében a legkiválóbb sportlovakéval vetekedő árakat adnak meg a haflingiért az árveréseken, s eredeti tenyészhelyéről, Tirolból szinte elterjedt az egész világon.
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Kedves Anna! Az ilyen problémák mögött számos ok húzódhat meg, ezek közül talán a legvalószínűbbek a férgesség, bolhásság, a bűzmirigy gyulladása és az allergia. A szőrzet elszíneződése a nyalogatás következménye. Javasoljuk, hogy féregtelenítse/bolhátlanítsa kutyáját, amennyiben ezek több, mint fél éve nem történtek meg. A probléma kivizsgálása végett mindenképpen forduljon állatorvosához, mivel a férgesség/bolhásság csak az egyik lehetséges megoldás, a többi probléma állatorvosi kezelést igényelhet! Tapasztalatunk szerint a bűzmirigy gyakori kinyomása annak gyulladásához vezethet, ezért ez csak akkor indokolt, ha már teljesen feltelt, és kutyáját láthatóan zavarja. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Viktória! Az hogy az állat sántaságot mutat, a végtag fájdalmát jelzi. A traumás kórelőzmény miatt ortopédiai kivizsgálás kell, valószínűleg kiegészítő vizsgálatokra (RTG) is szükség lesz.Még ha javulás is mutatkozik, akkor is meg kellene a kutyust nézetni egy állatorvossal.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella