2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!