2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
A tengerimalac 9-12 hetes korában válik ivaréretté és kb. 60-72 nap a vemhességi ideje. A tengerimalacod 3 hónaposan már ivarérett volt, amikor megkaptad. Ha vemhesen kaptad, akkor a napokban kellene szülnie, ha nálad lett vemhes (feltételezve, hogy fiú tengerimalacaid is vannak), akkor csak állatorvosi vizsgálat után lehet megjósolni a szülés várható idejét. Mindenképpen vidd el állatorvosodhoz, ő megállapítja, hogy tényleg vemhes-e.
Vörösfejű ékszerteknősről én még nem hallottam, de lehet, hogy a vörösFÜLŰ ékszerteknősre irányul a kérdés?? Ha igen, úgy ez az egyik leggyakrabban előforduló, fogságban tartott teknősfajta Magyarországon. Külsőre talán nem is kell bemutatnom, mivel szinte már mindenki látott ilyen fajta teknőst. Az állatkereskedésekben "ékszerteknősként" kapható szinte mindenhol. A vörösfülű ékszerteknősök USA dél-keleti részein elterjedtek, de előfordulnak még Dél-Amerikában is. Ha valaki éppen Amerikában jár és nincs jobb dolga, akkor Texas, Új-Mexikó, Oklahoma, Kansas, Indiana, Kentucky és Alabama államokban tudja a legnagyobb eséllyel természetes környezetben megfigyelni ezeket az érdekes állatkákat. Elsősorban a nyugodt vizeket szeretik; patakocskákban, kisebb folyókban, mocsaras területeken, de tavakban is nagyon jól érzik magukat. Természetes körülmények között nagyon sokat napoznak a parton (erre a lakóhelyének a kialakításánál is nagyon érdemes odafigyelni), mivel hüllő révén hidegvérű állat. A hőmérséklet nagyobb ingadozására érzékeny (főleg fiatal korában), azonban 10 és 37 °C között még megél.
A tűzhasú gőték eredeti élőhelye Ázsia magashegységeinek patakjaiban található. Ezért nem szeretik a meleg vizet, optimális számukra a 18-24 °C-os vízhőmérséklet. A gőték kizárólag élőeleséget fogyasztanak, mindig annyi szúnyoglárvát célszerű nekik adni, amenyit azonnal elfogyasztanak.
A mérgező növényt el kellene távolítani, nehogy Mürmüle tényleg megbetegedjen tőle. A füvet nem minden macsek eszi meg, de érdemes elé tenni, hátha egyszer csak szükségét érzi majd belekóstolni. Javasolnám még, hogy adjanak neki macskáknak való multivitamin tablettát, ez enyhítheti a növényevési kedvét.
A hirtelen tápváltástól mindig tartózkodni kell, ugyanis az állat emésztőrendszere hozzászokik egy idő után az adott táphoz. Ha ezt hirtelen elhagyjuk és új összetételû eledelt adunk, akkor ehhez nem tud hirtelen alkalmazkodni a malac bél- és emésztőrendszere és hasmenés illetve egyéb betegségek kiváltója lehet. Tehát tápváltás csak fokozatosan! A malacok egyébként nagyon szeretnek elbújdosni, ez biztonságot nyújt számukra. Sok szoktatással, szeretettel elérhető, hogy bizalommal kijöjjön, mikor lát/hall minket.