2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
Kedves Emese! A fotó alapján sajnos valóban daganatnak tűnik, melyet azonban diagnosztizálni csak a megfelelő állatorvosi vizsgálatok elvégzésével lehetséges, a szóba jöhető kezelés is ezek függvénye. Egy csaknem öt éves süni már valóban idősnek számít, már szép kort megért. Amit mindenképp megtehetsz érte az az, hogy igyekszel a táplálkozását megkönnyíteni puha és pépes eledelek adásával. Amennyire a fotón kivehető, fogai is hiányoznak már, ami nem meglepő ebben a korban. Minden este áztass be neki forró vízbe egy adag száraz macska/kutyatápot, majd, ha megszívta magát vízzel és felpuhult, öntsd le a maradék vizet és így add a tápot a süninek. Minden este készítsd el frissen. Kínáld többféle puha eleséggel: tojásrántotta (fűszer nélkül), lisztkukac, viaszmoly-lárva, sütőtök, alutasakos vagy alutálkás minőségi nedves cicaeledel, apróra vágott vagy turmixolt vagy darált főtt hús, hal. Akkor is próbáld meg, ha ezeket korábban nem ette meg.Ha pedig csak pépeset-folyékonyat tudna enni, akkor a vízzel felhígított Hill's A/D gyógytápot vagy a vízzel tejszín sűrűségűre kikevert Royal Canin Convalescence Support Instant Diet port ajánlom (ezeket állatpatikában lehet beszerezni), plusz bébiételeket pl. sütőtök csirkehússal.
Nehéz így megmondani, előfordulhat hogy vedlés közben megkarmolta a szemét. Ha nem javul vagy váladékozni kezd nézesse meg állatorvossal. Mire figyelj, ha vedlik a hüllőd?
Kedves Kérdező! A tömör tapintat,fájdalom nélkül mindenkép vizsgálatra szorul.Keresse fel állatorvosát ahol kivizsgálják az elváltozást. Dr.Puskás Gábor
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
A leírás alapján ezek a "rohamok" semmiképpen nem tipikus epilepsziás rohamok. Igazából az is kérdés lehet, hegy ezek a tünetek valóban rohamok-e, nem pedig inkább valami tartósabb idegrendszeri probléma okozza azokat. Könnyen lehet, hogy más ok áll a tünetek hátterében. Én mindenképpen javasolnám gerinc röntgen elvégzését, de akár MRI vizsgálat is szóba jöhet. Véleményem szerint mindenképpen tovább kel vizsgálni a kutyust, és keresni kell a valós okot. Lehet, hogy ezt azonban másik állatorvosnál, ill. rendelőben kellene megtenni.