2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!