3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.