3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
Üdvözlöm! Innen elég nehéz megállapítani, lehet bakteriális fertőzés, szövet túltengés, lehet valamilyen élősködő is. Szakszerű kezelést csak állatorvos tud adni, aki közelebbről megvizsgálja az elváltozást. Az idő elteltével a papagájok immunrendszere gyengül és így egyszerűbb fertőzések komolyabb megbetegedéseket tudnak okozni. Kísérletezni lehet elsőként egy élősködőkre ható cseppentővel, és akár hámosító, fertőtlenítő, enyhén antibiotikumos kenőccsel, de közvetlen vizsgálattal és talán pontos diagnózissal mindenképpen állatorvos tud szolgálni. Ráczné Csóti Tímea - hobbiállat-tenyésztő A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség
A Leishmaniosis a fertőzött anyától a magzatra is átterjedhet bár a fertőzést leggyakrabban a lepkeszúnyogok terjesztik. A vérből egy egyszerű teszttel kimutatható a kórokozó. A megelőzésre létezik vakcina de nálunk nincs forgalomban. Minden esetre első lépésben a kiskutya vérét kell Leishmania teszttel megvizsgáltatni. A védekezésre pillanatnyilag a lepskeszúnyogok ellen is hatékony kullancs-bolhairtó cseppek és nyakörvek vehetők igénybe.
Ha az első oltás megtörténtét oltási könyvvel nem igazolták akkor azt valószínűleg nem is kapta meg.Tehát most kell beadatni. Inkább kapja meg kétszer - nagyobb lesz a védettsége - mint egyszer sem. Védőoltási program kutyáknak Az ajánlott védőoltások is fontosak kutyáink egészségmegőrzéséhez A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A cukorbetegeknek készült táp úgy van össszeállítva hogy etetése csak minimális mértékben emeli a vércukorszintet. Természetesen ez a legjobb, legegészségesebb táp ebben a betegségben. Szerintem adja csak nyugodtan Cukorbeteg kutyák Mit egyen egy cukorbeteg kutya? Zsírmáj a kutyáknál
Az elengedést nem javaslom, inkább tegye fel a netre biztosan talál gazdát nekik. Akvárium karbantartás: csigák eltávolítása az akváriumból A rejtélyes almacsiga