3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
A kisebb testű papagájok kevésbé igényesek a takarmányozásra. A magkeveréken túl inkább fürtös kölest, zöld eleségeket (tyúkhúr, saláta, reszelt sárga-, fehérrépa) adjon nekik. Fontos az ásványi anyagok és a vitaminok pótlása is. Ezt egy jó minőségű vitaminkészítménnyel pótolhatja. (Bővebb információk: http://www.bonapartemadar.hu weboldal, Madarak táplálása menüpont.)
Nem javaslom, hogy a tengerimalacot egy terráriumban tartsa a hörcsöggel. Nem pusztán a nagy méretkülönbség miatt, hanem azért is, mert az életmódjuk sokban különbözik. A hörcsögök éjszaka aktívak, nappal nyugalomra, pihenésre van szükségük. A tengerimalacok inkább nappal éberek, így egyik állat sem tudna pihenni, ha összezárná őket.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
Valószínű, hogy a madár tojásvisszamaradásban szenved. Keressen fel egy állatorvost, aki segít megoldani a problémát (Dr. Beregi Attila 06-20-954-9793).