3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
Sajnos konkrét választ nem tudok adni erre a kérdésre. Mivel lehet, hogy valami betegség okozza ezt az aluszékonyságot, mindenképpen meg kellene őt mutatni egy állatorvosnak!
A második kolléga cselekedett helyesen! Nem szerencsés egyszerre sok antigénnel terhelni az immunrendszert, mert akkor a kiváltott immunválasz gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nem lesz olyan erős a betegséggel szembeni védettség. Egyéb káros hatása nincs.
A táp, amivel etet, nagyon jó minőségű, teljes értékű, így mindent tartalmaz amire a kutyusnak szüksége van. Éppen ezért nem szükséges kiegészíteni mással, de ettől még nyugodtan meg lehet "színesíteni" néha az étrendet, biztos örülni fog neki a kutya. Inkább főtt rizst, főtt tésztát javasolnék és csak néha egy-egy finom húsfalatot.
Az ellés elhúzódásának számos oka lehet, nagyobb mazat, rossz fekvése a magzatnak, vagy a méh izomzatának gyengesége, kimerülése. Ha már egyszer előfordult a fájágyengeség, akkor ismétlődhet a következő ellések során is. Ajánlatos az állatorvost készenlétben tartani!
Ebben a korban már nem javasolnám a kutya vemhesítését! Ez több kellemetlenséggel, mint előnnyel járna. A daganatok az emlőtelepben alakulhatnak ki, de gyakorlatilag ezt nem befolyásolja az hogy ellett-e valaha, vagy sem, hiszen a kutyában hormonálisan ugyanazok a folyamatok játszódnak le vemhességneél és akkor is, ha nem vemhesül. Ettől némi eltérés mutatkozhat, ha az állat nem lesz álvemhes a tüzelést követő 7-8 hónap után. Igazán az emlődaganatok kialakulásának ezek az álvemhességek (főleg ha elhanyagoltak) segítenek. Az, hogy nem volt soha kiskutyája, legfeljebb a gennyes méhgyulladásra való hajlamot fokozza. Javaslatom, nem kell már befedeztetni, de minden tüzeléskor és az azt követő 2-3 hónapban nagyon figyelni a kutyát: Intő jelek: bágyadt, sokat iszik sokat vizel, gennyes, véres váladék folyik a hüvelyből. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni!