3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
A tünetek hátterében hormonális probléma, de kontakt allergia is lehet. Legjobb lenne, ha felkeresnék az állatorvosukat.
1./ szigorú falkasorrend kialakítása 2./ az erős domináns megnyilvánulások és a "nemi vágy" - az két külön viselkedési forma 3./ az ivartalanítás követően 4-6 hónapra alakul át a hormonháztartás 4./ az ivartalanítás nem pótolja a két kutya szakszerű összeszoktatását 5./ ne engedjék, hogy az egyik kutya felugorjon a másikra, - ezen kívül még számtalan finom és árnyalt módját találhatja meg mind a két állat a hatalmi harc megnyilvánulásoknak (sorrendiség, játék- élelem- kényelem előjogok, csillapító szignálok vétele-adása, stb.)
Kedves Gazdi! Kutyájának adjon jó minőségű, nagytestű kutyának való, kölyök száraztápot, az adott prémium tápon feltüntetett mennyiségben (kornak, súlynak megfelelően). Ha megfelelő táppal eteti kutyáját, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, nem szükséges egyéb kiegészítés (tojás...). Ha mégis úgy érzi nincs minden rendben, forduljon állatorvosához , biztos segíteni fog. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Üdvözlöm! A háttérben számos ok állhat (pl gyulladás, könnycsatorna nem átjárható, stb). Javaslom, hogy vigye el a kutyát állatorvosához!
Sok minden. Én is kérdezhetek? Fiú vagy lány, mióta, mennyire stb? Sajnálom, de ilyen kérdésre nem adható egzakt válasz.