3031. Tre-T, az ukrán terrier világot hódít - video
A vakmerő ukrán harcikutya, Tre-T mindenen átugrik, előtte nincs akadály, nincs az a macska, amelyik elmenekülne előle.
A vakmerő ukrán harcikutya, Tre-T mindenen átugrik, előtte nincs akadály, nincs az a macska, amelyik elmenekülne előle.
A fehérhasú süni számára a hibernáció, az úgy nevezett téli álom veszélyes. Képes rá, de az életébe kerülhet.
Ezt a könyvet minden akvaristának el kell olvasnia, mert fontos, hogy megismerjük az akvarisztika kalandos és izgalmas történetét, emellett garantáltan értékes információkat kaphassunk mind a magyar nyelven megjelent szakirodalmakból, mind pedig érdekes halfajokról, és a szobaakváriumok történetéről.
Az üzlet azzal segít, hogy összegyűjti az adományaitokat, legyen az bármi, amire a szerencsétlenül járt állatoknak szüksége lehet, pléd, textilia, eledel, gyógyszerek, samponok, pórázok, fekhelyek, stb. továbbá, ha a Vadon díszállat-kereskedésben vásárolsz és adománynak szánod, akkor a termék árából 15-20% kedvezményt adunk.
Máté Bence, a 25 éves Pusztaszeri természetfotós, a naturArt tagja, nyerte meg a természetfotózás Oscar-díját a londoni Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2010 pályázaton.
Szerintem "megszabadulni" kár lenne tőle, ennél azért jobban hozzá tud nőni a családhoz egy ilyen magas intelligenciájú madár. Ha van rá lehetőség, ne állandóan egy légtérben tartsuk a kisgyermekkel, mert bár kicsi a valószínűsége, hogy bármivel (pl. psitaccosis) megfertőzi őt, de így még jobban csökkenthetjük ennek esélyét. Természetesen azért találkozhatnak, ennek mindketten örülni fognak! A volier kitűnő ötlet a tavaszi jó idők beálltától egészen az őszi fagyokig.
Gyakori, hogy az állatok ösztönösen azt eszik, amiből hiányt szenved a szervezetük. Ez persze nem maga a macskaalom, hanem a benne található kalcium. Valószínű, hogy a hiányos kalciumellátásukat próbálják így kiegészíteni. Azt javaslom, hogy vegyenek nekik macskáknak való kalcium-kiegészítő tablettát (pl. Lavet), ami megfelelő arányban tartalmazza a számukra fontos ásványi anyagokat és valószínűleg hatékonyabb is lesz, mint a macskaalom.
Szerintem ilyen fiatal korban még nem jelölgetésről van szó, egyszerűen csak nem szobatiszták még, szóval idővel meg kell, hogy szűnjön. Az ivartalanításra még korai emiatt gondolni. Csak ivarérettségük után (kb. 8-10 hónapos kor után) lehet egyébként ivartalanítani őket, de csak abban az esetben, ha pl. viselkedési problémák lépnek fel (verekedések, stb.) vagy valamiféle "női" egészségügyi gond jelentkezik, vagy esetleg fiú kerül a családba. Egy ilyen műtétnek azért van kockázata és jelentős beavatkozásnak számít egy görénynek, ezért szoktam csak indokolt esetekben javasolni. A beavatkozás ára változó, szerintem kb. 8-10 ezer forint lehet? Szerintem :) Az oltások optimális időpontjáról megoszlanak a vélemények, ha nem mennek utcára és a gazdi sem megy közéjük utcai cipővel, akkor 10-12 hetes korban is ráér elkezdeni az oltásokat.
Előfordul, hogy sohasem húzódik vissza a szoptatás után a szuka emlője az eredeti állapotra. Természetesen ez függ a felnevelt alom nagyságától és az egyedi hajlamosságtól. Nincs mit tenni, ezért plasztikázni nem érdemes őt.
Sajnos pontos válasszal nem szolgálhatok, mivel sok édesvízi cápafaj él. Szerintem a halaknak semmi bajuk nincs, mindössze az oldalvonalrendszerük színezete alakulhatott egy kicsit át.