3031. Tre-T, az ukrán terrier világot hódít - video
A vakmerő ukrán harcikutya, Tre-T mindenen átugrik, előtte nincs akadály, nincs az a macska, amelyik elmenekülne előle.
A vakmerő ukrán harcikutya, Tre-T mindenen átugrik, előtte nincs akadály, nincs az a macska, amelyik elmenekülne előle.
A fehérhasú süni számára a hibernáció, az úgy nevezett téli álom veszélyes. Képes rá, de az életébe kerülhet.
Ezt a könyvet minden akvaristának el kell olvasnia, mert fontos, hogy megismerjük az akvarisztika kalandos és izgalmas történetét, emellett garantáltan értékes információkat kaphassunk mind a magyar nyelven megjelent szakirodalmakból, mind pedig érdekes halfajokról, és a szobaakváriumok történetéről.
Az üzlet azzal segít, hogy összegyűjti az adományaitokat, legyen az bármi, amire a szerencsétlenül járt állatoknak szüksége lehet, pléd, textilia, eledel, gyógyszerek, samponok, pórázok, fekhelyek, stb. továbbá, ha a Vadon díszállat-kereskedésben vásárolsz és adománynak szánod, akkor a termék árából 15-20% kedvezményt adunk.
Máté Bence, a 25 éves Pusztaszeri természetfotós, a naturArt tagja, nyerte meg a természetfotózás Oscar-díját a londoni Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2010 pályázaton.
Kedves Hajni! Látni kellene a két kisgekkót, könnyen lehet valamilyen betegség okozza a rosszkedvüket. Érdemes lenne egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz elvinni őket. Üdv-Éva
Üdvözlöm! Félreértés van. Az UV fény a bőrben a D vitamin szintézisét segíti elő! A d vitamin aztán segítiti a szájon át felvett kalcium beépülését. Tehát nem közvetlenül hanem közvetve van szerepe a kalcium anyagcseréjében. Szájon át adott egyben lefagyasztott kishalban mind d vitamin mind kalcium (és minden egyéb is) megvan - Amennyiben ezzel tápláljuk kis teknősünket mind a kalciumot mind a d vitamint szájon át visszük be szervezetébe, ami van olyan jó mint a napfényből szintetizált d vitamin... SZÓVAL az UV izzó nem létszükséglet! Ugyanakkor valamilyen melegítőlámpával kell rendelkeznünk, mert a teknősök szeretnek napozni... Elsősorban azonban a meleget, majd a fényt és csak 3 szinten értékelik az extra uv sugarakat... Tehát összegezve az UV izzó jó dolog, de nem szükséges a jó teknőstartáshoz... ÜDv-Éva
Kedves Érdeklődő, Fiatal korban gyakran előfordul kutyáknál, hogy hánynak az autózás közben. Ezt sokszor még kinőhetik, illetve megszokják az autózást. Érdemes néha egy-egy kellemes programot is az autózáshoz kötni. Sajnos azonban az is előfordul, hogy egy kutya nagyobb korában is hány az autózáskor, úgynevezett "utazási betegségben" szenved. Ebben az esetben állatpatikákban kaphatók különböző tablettás készítmények, amiktől azt várjuk, hogy ne hányjanak és nyugodtabbak legyenek utazáskor. Sajnos ez sem mindig segít. az utazási betegséget lehetséges homeopátiával kezelni, az alábbi cikkben mindent megtalál: Az utazási betegség homeopátiás kezelése
Ez egy speciális szemészeti szakkérdés, amibe nem célszerű beleütnie az orrát egy olyan állatorvosnak, aki ezzel a témával nem foglalkozik nap mint nap. A kérdésére azt tudom ajánlani, hogy ha az a kolléga, aki megnézte és ezt a diagnózist felállította, nem kifejezetten szemészettel foglalkozik, akkor esetleg mutassa meg olyannak, aki igen. Ha beírja a google kerősőjébe, hogy "kutya szemészeti szakrendelés", sok találatot fog kapni, amiből választhat.
Ivartalanító műtét után melegre van szüksége az állatnak, általában csak az első napon, de van olyan állat is, amelyiknek hosszabb időn át. Az első nap csak ihat, második naptól fogva ehet is. A műtét után 48 órán keresztül hányás, levertség, étvágytalanság előfordulhat. Ha 48 órán túl még mindig nem kielégítő a cica állapota, akkor állatorvosnak kell látnia a beteget!