301. SOPRONI HÉTVÉGE AZ EBBEL
Először akkor örültem, mikor megtudtam, hogy én nyertem a Háziállat.hu kvízjátékának kutyás hétvégéjét a soproni Bio-Sport Hotel Lövérbe...
Először akkor örültem, mikor megtudtam, hogy én nyertem a Háziállat.hu kvízjátékának kutyás hétvégéjét a soproni Bio-Sport Hotel Lövérbe...
A hétfőn megtalált két elpusztult rétisassal már 21-re emelkedett az egy éven belül megmérgezett fokozottan védett sasok száma.
Az akvárium egy zárt rendszer, a benne lévő élőlények a mi gondoskodásunkra vannak utalva. Alapvető kötelességünk, ha már fogságban tartjuk a halakat, hogy ideális körülményeket teremtsünk számukra.
A Flyball nevezetű sport 1970-ben indult útjára, amikor egy kaliforniai férfi, Herbert Wagner kifejlesztette első teniszlabda kilövő szerkezetét.
A Szentendrei-sziget csúcsa, Kisoroszi. Ott, ahol a Duna kanyarodik. 129 vizsla, talán háromszáz gazda, kísérő és jóbarát, verőfényes napsütés…
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...