3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
Kis fokú vérzés akár 1-2 hétig is lehetséges, de hogy ez normális-e, állatorvos tudja eldönteni (fizikális vizsgálat, hasi UH, váladék citológia, stb).
Kedves kérdező! Kutyáját mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz. Egy alapos vizsgálat során derülhet ki: anatómiai vagy funkcionális rendellenességről van szó. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz, már a közelgő hétvége miatt is.
Igen valami történhetet, vagy valami változás van, amelyet csak a kutya érzékel. A félelem sokszor fokozatosan alakul ki ! Egy helyszíni megfigyelést, tesztet követően lehet többet megállapítani és a megfelelő tréning, terápia lehetőséget kiválasztani.
Ahogy a korábbi válaszomban is írtam, ennek a problémának nem a kálcium a gyógyszere. Akármennyit is adnak belőle, ez nem csillapítja a fájdalmat, amit viszont folyamatosan érez a kutya. Ettől van a bágyadtsága is és az étvágytalansága is. Erre a problémára hatásos gyógyszerek vannak (ún. nem szteroid-gyulladáscsökkentők), de azért írtam, hogy beszéljék ezt meg az állatorvosukkal, mert ezekből többéle is van, az ő segítsége mindenképen kell a megfelelő szer kiválasztásához, no meg a beszerzéséhez is. Amitmost írt, abból úgy érzékelem, még nem beszéltek erről a kollégámmal, pedig ez nagyon fontos lenne. Javaslom, ne késlekedjenek ezzel!