3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.