3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
Sajnos hatékony kezeléshez az állatorvos nem kerülhető meg, mivel egy alaposabb vizsgálat nélküli, feltételezhető baktériumfertőzés kezeléséhez szükséges, szélesspektrumú antibiotikum receptjének felírásához is orvos kell. A leírtak alapján mérgezés, kavicshiány sem kizárható, de valószínűbb lehet begyhurut. Orvosi kezelés nélkül igencsak lecsökkenek a madár esélyei a hosszú életre. Mindenesetre, az alábbiakat érdemes figyelembe venni. Ha a magkeveréken kívül más eleséget is kapott, abba kellene hagyni a zöldeleség, saláta etetést, az ivóvízbe pár csepp almaecet (1ml ecet/1dl víz)sem ártana, folyami homokot, benne 1-2mm átmérőjű kavicsokat kapjon egy tálba, vagy a ketrec aljára beszórva.
Kedves Adrienn! Ha vakaródzik is a kutya, akkor felmerül az allergia lehetősége. Szerintem ebben az irányban is kellene vizsgálódni, mert elképzelhető, hogy ez az oka. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. Nehéz így megmondani hogy mi lehet, látnia kell profi állatorvosnak. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal aki célzott kezelést tud adni.
Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban semmilyen választ nem lehet adni. A korrekt eljárás az, hogy ezt ortopédiában nagyon járatos szakemberrel kell megbeszélni. Javaslom nézzenek köröl a www.kisallatortopedia.hu weboldalon és ott keressenek a közelükben elérhető ortopéd szakembert, és vele vegyék fel a kapcsolatot.
Kedves Andrea! Bár meg kellene vizsgálani, de szerintem egy allergiás bőrgyulladás következményeit láthatja (pörkképződés a bőrfelületen stb.). Azt javasolom, biztos ami biztos mutassa meg egy állatorvosnak is...