3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.